Незважаючи на тривалі суперечки про користь біологічно активних добавок, або як їх ще називають харчових добавок, все більше людей починають їх приймати для підтримки свого здоров'я. Чи правильно вони роблять? Наводимо аргументи:

 

  1. Дослідники в області харчування встановили, що для оптимального розвитку, збереження здоров'я, підтримки високої працездатності та статевої активності людині необхідно отримувати близько 600 речовин. До них відносяться амінокислоти, вітаміни, органічні кислоти, фітокомпоненти і харчові волокна.

 

  1. У природі не існує продуктів, не рахуючи материнського молока, які містили б всі необхідні для людини речовини. Наприклад, вітаміни Е, К і С містяться в рослинній їжі, вітамін D - в продуктах тваринного походження, а вітаміни групи В представлені в різних продуктах рослинного і тваринного походження. Для забезпечення їх добової дози продукти необхідно комбінувати.

 

  1. При сучасному темпі життя, особливо в великих містах, людині практично неможливо скласти правильний раціон харчування. В умовах постійного стресу їжа для більшості з нас стає задоволенням, і тут не до підрахунку вітамінів, мікроелементів та інших речовин, що містяться в ній.

 

  1. Необхідно враховувати те, що при тривалому зберіганні і термічній обробці продукти втрачають значний відсоток корисних речовин. Так, під час приготування їжі в середньому втрачається 20% вітамінів В2, РР і каротину, від 30% до 60% вітамінів В1, А і С.

 

  1. Добова доза вітамінів і мікроелементів залежить від фізичної активності людини, наявності хронічних захворювань внутрішніх органів, вживання алкогольних напоїв, стресів. Для її забезпечення без БАДів треба збільшувати споживання необхідних продуктів харчування, що може привести до переїдання і підвищення добової калорійності їжі.

 

  1. Вітаміни треба приймати курсами, так як вони не накопичуються в організмі і ними не можна запастися про запас.

 

  1. Відновлювати здоровий баланс мікрофлори кишечника, який порушений у більшості людей, найкраще комбінуючи вживання кисломолочних продуктів з прийомом БАДів. Тривалі терміни зберігання кисломолочних продуктів свідчать про низьку концентрацію в них пробіотиків.

 

  1. Ті, хто стежать за станом свого волосся, шкіри та нігтів, добре знають, як важко забезпечити їх красу, особливо у весняний період. Використання тільки косметичних засобів не завжди дає бажаний результат. Забезпечити баланс білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів в організмі можна за допомогою БАДів, що позитивно позначається і на зовнішньому вигляді людини.

 

  1. Необхідно розуміти, що БАДи щодня потрібні здоровим або майже здоровим людям, щоб зберегти своє здоров'я. Унікальні сучасні технології дозволяють задовольнити потребу людини у вітамінах, мінералах, екстрактах лікарських рослин, харчових волокнах, амінокислотах, поліненасичених жирних кислотах та інших речовинах.

Джерела:

https://cyberleninka.ru/article/n/rol-bad-v-sovremennom-obschestve-spory-neobhodimost-protivorechiya/viewer

https://ukr.media/medicine/380110/

https://www.rosmedlib.ru/doc/ISBN9785970438077-0010/-esf2k2z11-tabrel-mode-pgs.html